Eesti Triatloni Liit

Hooaja lõpetamine
Uudised 04.11
Uudised 24.10
Uudised 22.10
Hawaii IM 2012
Uudised 22.09
Uudised 16.09
Uudised 08.09
Uudised 02.09
Võistluste korraldamine
"Suur Triatloniraamat"
Triatloni Fond
Triatloni lehekülgi
Triatloni lugulaul
 
Kiri ETLile

ETL INFO ÜRITUSED TREENING TULEMUSED AJALUGU TREENERIKUTSE GALERII

"SUUR TRAITLONIRAAMAT"

SUUR TRIATLONIRAAMATEesti Triatloni Liidu kirjastamisel on ilmunud kaasaja saksa sporditeadlaste ja tipptreenerite Georg Neumann’i, Arndt Pfützner’i ja Kuno Hottenrott’i mahukas koondteos “Suur triatloniraamat”. Ligi 650-leheküljeline rohkelt illustreeritud ja visuaalse graafikaga ilmestatud raamat keskendub küll triatlonile kui erilisele kombineeritud vastupidavusspordialale, ent annab ammendava ülevaate üldse kestvusspordiga seotud temaatikast.

“Suure triatloniraamatu” autorid on tegutsenud palju aastaid erinevate vastupidavusspordialade Saksamaa koondiste juures ning osalenud ülikoolide ja uuringulaborite teadustöös. "Suur triatloniraamat" ongi vahetutel kogemustel põhinev ja kogu kestvusspordi temaatikat terviklikult hõlmav käsitlus vastupidavusalade edukaks harrastamiseks vajalike võimete arendamisest.

Vastupidavusalad kuuluvad tänapäeval vaieldamatult kõige populaarsemate sportlike tegevuste hulka, mida tõendab tõeliselt massiline osavõtt läbi aasta korraldatavatest erinevatest rahvajooksudest, rattarallidest, suusa- ja rulluisumaratonidest, duatlonidest, triatlonidest jms. Seejuures ei sõltu kestvusspordist huvitatute innukus harrastajate soost või vanusest, kogemuste hulgast ega võimekustasemest. Nii tervise-, saavutus- kui tippsportlasi motiveerib ühtviisi soov arendada oma saavutussuutlikkust neile rahulolu pakkuval alal.

Raamatus selgitatakse kergesti jälgitavas vormis jooksu, rattasõidu, ujumise, murdmaasuusatamise, kiir-rulluisutamise jt vastupidavusalade liikumisstruktuuri, lihastööd, koormusega kaasnevaid füsioloogilisi protsesse ning muidugi saavutussuutlikkuse tõstmiseks vajalikke treeninguid - nii mahtude, intensiivsuste, meetodite, proportsioonide, harjutuskavade, tsüklite kui mõju seire seisukohast. Lisaks on vaatluse all spordialade tehniline varustus, sportlase toitumine ja taastumine, samuti tervisehäirete ja vigastuste ennetamine.

Raamatu tekstiline osa on hõlpsalt mõistetav igale veidigi tõsisemale spordihuvilisele ning vastupidavusspordi temaatikat süvitsi uuriva lugeja-treenija-treeneri-teadlase jaoks pakuvad rohket lisateavet sajad tabelid, joonised ja graafikud, millel on kajastatud konkreetse treeningtegevusega saavutatud väga erinevate parameetrite muutused. Teose lõppu on lisatud temaatiline märksõnaregister ning täiendavalt ka ülevaade triatloni arengust Eestis.

"Suure triatloniraamatu" peamine eesmärk on anda asjalikku teavet mistahes tasemel vastupidavusspordiga tegelejatele, et igaüks meist võiks treenida senisest teadlikumalt ja saavutada veelgi paremaid tulemusi.

“Suur triatloniraamat” on müügil hinnaga 295.- krooni Rahva Raamatu kauplustes üle Eesti, samuti Eesti Triatloni Liidus (info: Tiina Pallas +37256951593).